نمونه سوالات استخدامی بهداشت محیط
ضرورت ارتقاء تصفیه خانه های فاضلاب و ارائه راهکارها - سایت بهداشت محیط ایران
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
سایت بهداشت محیط ایران
بهداشت محیط،آب وفاضلاب، مواد زائد ، بهداشت مواد غذایی،استخدامی بهداشت محیط

ضرورت ارتقاء تصفیه خانه های فاضلاب و ارائه راهکارهاپاورپوینت ضرورت ارتقاء تصفیه خانه های فاضلاب و ارائه راهکارهادر تکامل علم تصفیه فاضلاب ، روشهای طبیعی جزو قدیمی ترین روشهایی هستند که از گذشته های دور برای تصفیه بکار گرفته شده اند. به دنبال آن تصفیه اسلوبمند فاضلاب در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم به تکنولوژی نوین مجهز گردید. باگذشت زمان و به ویژه پس از جنگ جهانی دوم، در نتیجه توسعه شهرها و صنایع، خطر آلودگی محیط زیست و در نتیجه نیاز به تصفیه فاضلاب با شدت بی سابقه ای افزایش یافت و همزمان با آن روشهای بسیاری برای تصفیه فاضلاب پیشنهاد و بکار گرفته شد.

امروزه با روند توسعه جمعیت، ابلاغ استانداردهای سختگیرانه و ابداع روشهای نوین تصفیه نیاز به ایجاد تجهیزات در تصفیه خانه های قدیمی به لحاظ کمی و کیفی در دستور کار قرار گرفته است. این روند از اواسط دهه 80 میلادی به ویژه برای برکه های تثبیت و لاگون های هوادهی، شروع و با توسعه فنا ور ی در هواده ها و تجهیزات مکانیکی به اوج خود رسید. با این حال تا کنون تفکر حاکم بر ارتقاء، بیشتر بر مبنای ارتقاء کیفی برنامه ریزی گردید ه است ولی توسعه جمعیت، الزام ارتقاء کمی را نیز ضرورتی انکار ناپذیر ساخته است.

 یکی از مهمترین تحقیقات در ایالات متحده در زمینه طرح گزارش تحقیقاتی یک دوره 5 ساله تأثیر سیستم های هوادهی با حباب ریز بررسی و در سال 1989 ارائه شده است . در این گزارش و صرفه جویی در مصرف انرژی تأیید شده است و باتوجه به هزینه هایافزایش راندمان انتقال اکسیژن برگشت هزینه های ارتقاء در 3 یا 4 سال برآورد شده است و پیشنهاد گردیده است که سیستمهای هوادهی سطحی به سیستم دیفیوزری حبا بریز تبدیل شوند.

از اواسط دهه 90 میلادی، تبدیل برکه های تثبیت و لاگون های هوادهی به سیستم لجن فعال و یا تلفیق سیستم های رشد چسبیده و رشد معلق آغاز شد. در اواسط این دهه سیستم های ارتقاء متناسب با سیستم لجن فعال نیز معرفی گردیدند. مشهورترین این فرآین دها IFAS و MBBR و برمبنای تلفیق رشد چسبیده با رشد معلق هستند

فرآیندهای جدید ارتقاء علاوه برافزایش کیفیت پساب تصفیه شده خروجی، قابلیت افزایش ظرفیت تصفیه پذیری را نیز به سیستم می دهند

نتیجه تصویری برای دانلود


جهت اطلاع از مطالب به روز سایت به کانالهای ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید.   

(جهت دسترسی به مطالب به روز به سمت چپ سایت بخش آخرین مطالب مراجعه کنید)