نمونه سوالات استخدامی بهداشت محیط
تصفیه فاضلاب صنایع چوب و کاغذ - سایت بهداشت محیط ایران
سایت بهداشت محیط ایران
بهداشت محیط،آب وفاضلاب، مواد زائد ، بهداشت مواد غذایی،استخدامی بهداشت محیط

تصفیه فاضلاب صنایع چوب و کاغذ

تصفیه فاضلاب صنایع چوب و کاغذ


افزایش سریع جمعیت و تقاضای رو به رشد تاسیسات صنعتی برای رفع نیازهای بشر، مشکلاتی نظیر بهره برداری بیش از حد از منابع موجود، ایجاد آلودگی های خاک، هوا و آب را باعث گردیده است. صنایع خمیر و کاغذ به عنوان پنجمین صنعت اقتصادی در کشورهای توسعه یافته ای نظیر آمریکا مطرح می باشد نیز از این قاعده مستثنی نبوده و مقادیر قابل ملاحظه ایی از آلودگی ها را به صورت BOD، COD، TSS، سمیت و رنگ تولید نموده که به صورت تصفیه نشده و یا با تصفیه اندک به آبهای پذیرنده وارد می شود. مصرف بالای آب به ازای هر تن محصول باعث ایجاد مقادیر زیادی پساب گردیده و صنعت خمیر و کاغذ را در زمره یکی از آلوده کننده ترین صنایع دنیا قرار داده است. افزایش آگاهی عمومی از سرنوشت این آلودگی ها و مقررات سخت گیرانه ایی که توسط مراجع دولتی و غیر دولتی وضع گردیده باعث شده صنایع برای رعایت استاندارد های تعیین شده وادار به تصفیه پساب ها قبل از تخلیه آنها به محیط شوند.

تا کنون روش های مختلفی برای تصفیه پساب صنایع خمیر و کاغذ پیشنهاد گردیده که برخی از آنها در مقیاس صنعتی و برخی هنوز در مقیاس آزمایشگاهی است که به طور کلی در چهار طبقه کلی زیر قرار می گیرند:
1- روش فیزیکی  2-  تصفیه بیولوژیکی  3-  تصفیه قارچی  4-  فرآیندهای تصفیه توام
هر یک از این فرآیندهای فوق می توانند متناسب با نوع کارخانه و فرآیند تولید برای تصفیه پساب به کار روند.


می توانید این مطلب را به صورت کامل از طریق لینک زیر دانلود نمایید:

http://s6.picofile.com/file/8175197500/wood_paper_industry_wastewater.pdf.html

متاسفانه نویسنده این مطلب را پیدا نکردم. کاربران محترم با ارائه مدرک می توانند اسم نویسنده محترم این فایل را به بنده حقیر اعلام کرده تا با اسم محترم ایشان این فایل ثبت شود.
منبع :www.june5.persianblog.ir


(جهت دسترسی به مطالب به روز به سمت چپ سایت بخش آخرین مطالب مراجعه کنید)